1) Více levných klasických žárovek předčí jednu halogenovou s vyšší cenouI když se to nezdá, tak právě koupí dražší halogenové zářivky ušetříme peníze. Ušetření se pohybuje v rozmezí od 33 % až do 95 % (LED žárovky), podle typu zářivky. Ve srovnání s klasickými žárovkami mají delší životnost.
2) Halogenové světlo je nepříjemné
Tohle platilo pro dřívější doby. Dnes jsou vyvinuty typy, které tento problém odstraňují a můžete vybírat z barev jako je studená bílá, teplá bílá nebo denní bílá.
3) Stand-by režim je úsporný
Zprvu se může zdát, že zhaslé přístroje v pohotovostním režimu toho moc nespotřebují. Ale opak je pravdou, přístroje se sice tváří, že jsou neaktivní, přitom, ale stále čerpají energii, aby mohli být kdykoli během chvíle uvedeny do provozu. Během roku se vám tak navýší náklady až o několik stokorun.
4) Čím míň mám jídla v ledničce, tím víc ušetřím
Uvažuje tak hodně lidí. Jedná se však o další omyl, protože vychlazené nebo zmražené potraviny pomáhají k udržení požadované teploty. Nejlepší je naplnit ledničku ze 70 %, jelikož ušetříte nejvíce. Jak se říká, všeho moc škodí, takže se vyvarujte přecpávání ledničky či mrazáku.
5) Nabíječka v zásuvce nevadí
Ale vadí. To, že zrovna nepracuje, neznamená, že nespotřebovává energii. Platí to jen pro některé typy, které poznáte podle toho, že při dotyku jsou teplé. Vyndávání všech přístrojů ze zástrček rovněž zvyšuje bezpečnost a snižuje riziko úrazu.
6) Okna by měla být vždy utěsněná
Pokud se na to díváte z hlediska udržení tepla, tak máte pravdu. Přes poškozená okna může unikat velký objem tepla. Jenže z hlediska zdraví už může dokonalé utěsnění přivodit potíže. V bytě se totiž začne zvyšovat koncentrace CO2, která způsobuje malátnost s únavou. Rovněž se začne zvyšovat i vlhkost, se kterou je spojený výskyt plísní. Okna sice mají být utěsněná, ale ne příliš hodně.